Pagarināts 2021.gada pārskatu iesniegšanas termiņš
Pagarināts 2021.gada pārskatu iesniegšanas termiņš

Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (turpmāk – likums), arī šogad ir pagarināts gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu iesniegšanas termiņš uzņēmumiem, biedrībām, sabiedriskā labuma organizācijām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām.

 

Tas nozīmē, ka biedrībām un nodibinājumiem 2021.gada pārskata iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 2022.gada 30.jūnijam, bet reliģiskajām organizācijām un sabiedriskā labuma organizācijām – līdz 2022.gada 30.jūnijam.

Uzņēmumiem gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir pagarināts par trijiem mēnešiem.

 

Tādējādi, likuma 23.pantā noteikts, ka 2021.gada pārskata iesniegšanas termiņi ir šādi:

  • mirko– un mazam komercsabiedrībām, kuras sastāda gada pārskatus saskaņā ar Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu – līdz 2022.gada 2.augustam;
  • – vidējām, lielām sabiedrībām un koncernu mātes sabiedrībām, kuri sagatavo konsolidēto gada pārskatu – līdz 2022.gada 1.novembrim;
  • – biedrībām un nodibinājumiem, ka arī reliģiskajām organizācijām un sabiedriskā labuma organizācijām līdz 2022.gada 30.jūnijam.

 

Taču, ja ir iespējams, gada pārskatu VID piedāvā iesniegt arī jau šobrīd likumā noteiktajā termiņā.

Plašāka informācija par gada pārskatu noformēšanu un iesniegšanu pieejama VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Uzņēmumiem/Grāmatvedības organizēšana/Gada pārskati”.

Plašāka informācija par atbalsta pasākumiem nodokļu jomā pieejama VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā “COVID-19”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”. Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.