Paredzēts, ka saimnieciskās darbības veicējiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumi
Paredzēts, ka saimnieciskās darbības veicējiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumi

Šobrīd tiek virzīti grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, lai atceltu normu, kas nosaka, ka saimnieciskās darbības veicējiem ir jāveic avansa maksājumi par attiecīgo gadu. Iepriekš, 2021. un 2022.gadā, šī prasība bija atcelta uz laiku kā viens no nodokļu atbalsta pasākumiem COVID krīzes laikā, taču šobrīd ir paredzēts no tās atteikties pavisam. 

 

Tā kā šogad pirmais avansa maksājums būtu bijis jāveic līdz šī gada 23.martam un daļa saimnieciskās darbības veicēju to, iespējams, ir jau samaksājuši, to var atstāt kā nodokļa pārmaksu un tas automātiski tiks izmantots nākamo nodokļu maksājumu segšana.

Ja tomēr būs vēlme to saņemt atpakaļ, tad jau pēc likuma grozījumu spēkā stāšanās VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) būs jāiesniedz iesniegums brīvā formā.

Savukārt tiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuri to vēl nav izdarījuši, avansa maksājums par 2023.gadu nav jāveic un pēc izmaiņām VID informācijas sistēmās tiks nodrošināts, ka nodokļa parāds un nokavējuma nauda neveidosies.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā VID aicina zvanīt uz Konsultatīvo tālruni  +37167120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstveidā EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Svarīgi, ka, zvanot uz VID konsultatīvo tālruni, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas EDS un nosauc tur redzamo kodu.