VID izsūta iedzīvotājiem vēstules par nodokļa atmaksu
VID izsūta iedzīvotājiem vēstules par nodokļa atmaksu

Sākot no 30.augusta, tuvāko dienu laikā Valsts ieņēmumu dienests (VID) pakāpeniski izsūtīs vēstules elektroniskās deklarēšanas sistēmā lielam iedzīvotāju skaitam, lai informētu par iespēju saņemt nodokļa atmaksu.

 

Tās būs tieši vēstules no VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS). Savā e-pastā cilvēki saņems tikai paziņojumu par informāciju, kas pieejama EDS, turklāt šajā paziņojumā būs saite uz EDS eds.vid.gov.lv. Vēstulē aicinām iedzīvotājus pieslēgties VID elektroniskās deklarēšanas sistēmai un aizpildīt vienu konkrētu iesniegumu, norādot tajā savu bankas kontu. Šai ziņai esam pievienojuši arī paraugus, kā izskatīsies no VID saņemtais ziņojums.

 


 

Lai pasargātu sevi no iespējamiem krāpnieku centieniem izmantot šo situāciju, aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atgādinām, ka visu informāciju, ko VID sūta, iespējams apskatīt EDS. VID iedzīvotājiem nekad nesuta īsziņas. Savukārt e-pastā iedzīvotāji saņem tikai paziņojumus par informāciju, kas pieejama EDS, turklāt šajā paziņojumā ir saite uz EDS eds.vid.gov.lv . Nekādā gadījumā informāciju par savu bankas kontu nesūtiet e-pasta vēstulē.

Tā kā VID joprojām vēršas iedzīvotāji un uzņēmumi, kas saņēmuši e-pastu vai īsziņu no krāpniekiem, esam sagatavojuši plašāku skaidrojumu par to, kā atpazīt, vai ziņa ir krāpnieciska.

Ja tomēr negūstat pārliecību, vai saņemtā ziņa ir īsta, aicinām sazināties un pārjautāt, zvanot uz VID konsultatīvo tālruni +37167120000.

Sk. arī 2023.gada maijā publicēto materiālu “VID aicina iedzīvotājus uzmanīties no krāpniekiem internetā“.