Latvijas reģistrēti PVN maksātāji var atgūt Šveicē samaksāto PVN
Latvijas reģistrēti PVN maksātāji var atgūt Šveicē samaksāto PVN

Tiem Latvijas reģistrētiem PVN maksātājiem, kuri ir maksājuši pievienotās vērtības nodokli (PVN) Šveicē, taču viņu pastāvīgā dzīvesvieta, saimnieciskās darbības vieta vai pastāvīgā pārstāvniecība atrodas Latvijā, ievērojot noteiktus nosacījumus, ir iespēja saņemt atpakaļ samaksāto PVN summu.

 

Lai to saņemtu, Latvijas reģistrētam PVN maksātājam ir jāapliecina Šveices Federālajai nodokļu administrācijai, ka tas savu saimniecisko darbību ir veicis Latvijā un Latvijā tam ir arī pastāvīgā dzīvesvieta vai pastāvīgā pārstāvniecība.

To var izdarīt, iesniedzot Šveices Federālajai nodokļu administrācijai Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta izsniegtu apliecinājumu-sertifikātu par to, ka reģistrētam PVN maksātājam atmaksas periodā (attiecīgajā kalendārajā gadā, kurā maksāts PVN Šveicei) ir spēkā saimnieciskās darbības veicēja statuss. Pieteikties šim apliecinājumam var VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), iesniedzot iesniegumu brīvā formā.

Apliecinājumā obligāti ir jābūt norādītam:

  • ka PVN atmaksas pieteikuma iesniedzējs (Latvijas reģistrēts PVN maksātājs) ir reģistrēts VID PVN maksātāju reģistrā tajā laika posmā, par kuru tiek pieprasīta PVN atmaksa; vai
  • datumu, kurā PVN atmaksas pieteikuma iesniedzējs (Latvijas reģistrēts PVN maksātājs) ir reģistrēts VID PVN maksātāju reģistrā.

Pretējā gadījumā Šveices Federālā nodokļu administrācija nevarēs apstrādāt nedz PVN atmaksas pieteikumu, nedz atmaksāt Šveices PVN.

Papildu informācija pieejama Šveices Federālās nodokļu administrācijas tīmekļa vietnē.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 (svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu). Jautājumus var uzdot arī VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.