Persona ar Krievijas Federācijā reģistrētu transportlīdzekli turpmāk nevarēs iebraukt Latvijā
Persona ar Krievijas Federācijā reģistrētu transportlīdzekli turpmāk nevarēs iebraukt Latvijā

Atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem un Ārlietu ministrijas sniegtajam viedoklim Valsts ieņēmumu dienests informē, ka no šodienas, 12.septembra, personām ar Krievijas Federācijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

 

Ņemot vērā Eiropas Komisijas 2023.gada 8.septembra skaidrojumu par Padomes 2014.gada 31.jūlija Regulas (ES) Nr.833/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā, 3.i panta piemērošanu attiecībā uz Krievijas Federācijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, un Ārlietu ministrijas aicinājumu rīkoties atbilstoši šim skaidrojumam, no 2023.gada 12.septembra pulksten 18.00 personām ir liegts iebraukt Latvijas Republikas teritorijā ar Krievijas Federācijā reģistrētiem transportlīdzekļiem caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām. Līdzīgs lēmums jau ir pieņemts arī Lietuvā.  

Līdz šim jau bija spēkā aizliegums Eiropas Savienības robežu šķērsot kravu pārvadātājiem, proti, Krievijas Federācijā reģistrētiem vilcējiem un piekabēm. Aizliegums neattiecas uz Krievijā reģistrētajiem autopārvadājumu uzņēmumiem, kuri pārvadā kravas ar autotransportu tranzītā caur Eiropas Savienību starp Kaļiņingradas apgabalu un Krieviju.

Turpmāk transportlīdzekļu, kas reģistrēti Krievijas Federācijā, iebraukšana Eiropas Savienībā caur Latvijas Republikas robežšķērsošanas vietām tiks aizliegta. Personām, kuras pārvietojas ar Krievijas Federācijā reģistrētu transportlīdzekli, nebūs iespēja iebraukt ar to Eiropas Savienībā, šķērsojot Latvijas Republikas valsts robežu. Personām ar šādiem transportlīdzekļiem no robežšķērsošanas vietas būs jāatgriežas atpakaļ Krievijas Federācijā vai Baltkrievijas Republikā.

Ja persona atteiksies pildīt muitas iestādes norādījumus, tajā skaitā doties atpakaļ uz Krievijas Federāciju vai Baltkrievijas Republiku, saskaņā ar muitas jomas normatīvajiem aktiem būs iespējams lemt par transportlīdzekļa konfiskāciju.

Latvijas Republikas tiesību akti paredz kriminālatbildību par sankciju neievērošanu. Tādējādi aicinām atturēties no atkārtotiem mēģinājumiem iebraukt Eiropas Savienībā cauri dažādam robežšķērsošanas vietām.       

Minētais iebraukšanas aizliegums neattieksies uz transportlīdzekļiem, kas paredzēti Eiropas Savienības un dalībvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, tostarp delegāciju, vēstniecību un misiju izmantošanai, tiem pārvietojoties.

Papildus informējam, ka personām tiks atļauts atgriezties no Eiropas Savienības  Krievijā  ar vieglajiem transportlīdzekļiem, kas reģistrēti Krievijas Federācijā, ja tie netiek deklarēti kā preces un tiek izmantoti tikai kā pārvietošanās līdzeklis.