Valsts ieņēmumu dienests: Identificējot sevi, var saņemt atbildi pēc būtības

Valsts ieņēmumu dienests 08.11.2019. savā mājaslapā publicēja aicinājumu nodokļu maksātājiem – uzdodot jautājumus vai pieprasot skaidrojumus no VID identificēties ar Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS):

VID ik dienas saņem daudz un dažādus iedzīvotāju un uzņēmēju jautājumus. Mēs vēlamies uz tiem atbildēt pēc iespējas precīzāk un pēc būtības. To mēs varam izdarīt tikai tādā gadījumā, ja mums ir zināms, kam tieši mēs sniedzam konsultāciju. Taču šobrīd diemžēl vairums saņemto jautājumu ir anonīmi, tādēļ esam spiesti atbildēt vispārīgi un formāli.

Turpmāk sniegsim rakstveida atbildes uz jūsu jautājumiem, ja tie būs uzdoti, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Tā mēs varēsim izvērtēt un izprast konkrētās fiziskās personas vai uzņēmēja situāciju un sniegt atbildi pēc būtības. Turpmāk aicinām visus savus jautājumus nosūtīt mums, izmantojot EDS un izvēloties sadaļu “Sarakste ar VID”, vai arī uz e-pasta adresi [email protected] parakstītus ar drošu elektronisko parakstu. Jautājumu joprojām varēs uzdot VID mājaslapas sadaļā “Sazinies ar mums”, kura automātiski novirzīs jautājuma uzdevēju uz EDS.

Pieteikties padziļinātai klātienes konsultācijai vai uz tikšanos ar VID vadību turpmāk varēsiet EDS sadaļā “Sarakste ar VID”, izvēloties kategoriju “Paziņojums VID” vai iesniedzot EDS iesnieguma dokumentu “Informācija Valsts ieņēmumu dienestam” (EDS sadaļa “Dokumenti”, sagatavot dokumentu “No veidlapas”, dokumentu grupa “Citi”, dokumenta veids “Informācija Valsts ieņēmumu dienestam”). Piesakoties padziļinātai klātienes konsultācijai nodokļu piemērošanas jautājumos (komersantiem) vai kapitāla pieauguma jautājumos (privātpersonām), lūdzam savā pieteikumā norādīt īsu situācijas aprakstu.

Pieslēgties EDS varat šeit.

Esam pārliecināti, ka tādējādi mūsu atbildes kļūs arvien precīzākas un tas noteikti uzlabos mūsu pakalpojumu kvalitāti kopumā.

Savukārt savus ieteikumus, sūdzības vai ziņojumus par pārkāpumiem joprojām varat iesniegt arī anonīmi VID mājaslapas sadaļā “Kontakti”.