VID: Nodokļu atmaksa par attaisnotajiem izdevumiem – nevis atcelt, bet padarīt ērtāku
VID: Nodokļu atmaksa par attaisnotajiem izdevumiem – nevis atcelt, bet padarīt ērtāku

Skaidrojot Latvijas mediju vidē izskanējušo informāciju par iespēju atteikties no nodokļa atmaksas par attaisnotajiem izdevumiem, Valsts ieņēmumu dienests uzsver – nodokļu atmaksa iedzīvotājiem būs pieejama arī turpmāk, to nav plānots mainīt, bet tiek meklēti veidi, kā iedzīvotājiem to padarīt ērtāku un vienkāršāku.

Viens no veidiem, kā vienkāršot cilvēku iespēju saņemt nodokļu pārmaksu, ir e-kvītis, kuras ārstniecības iestāde iesniedz VID un cilvēkam pašam šie čeki nav jāievada. Jau pašlaik šādu pakalpojumu saviem klientiem var nodrošināt vairāk nekā 470 ārstniecības iestādes visā Latvijā. Virzoties uz plašāku šāda risinājuma izmantošanu, būtu iespējams atteikties no attaisnoto izdevumu dokumentu iesniegšanas, un nodrošināt automātisku pārmaksātā nodokļa atmaksu.

Kopumā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē šonedēļ Saeimas deputāti kopā ar Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjiem diskutēja par Latvijā veicamajām darbībām ēnu ekonomikas mazināšanai. Aplūkojot citu valstu praksi, tika minētas Skandināvijas valstis, kurās šāda attaisnoto izdevumu atmaksa nenotiek un iedzīvotājiem kompensācija tiek nodrošināta ar pabalstiem, tomēr Latvijā šāds scenārijs netiek izskatīts.