VID piedāvā trīs jaunas video pamācības par EDS pakalpojumiem
VID piedāvā trīs jaunas video pamācības par EDS pakalpojumiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojies trīs jaunas video instrukcijas, kurās pa soļiem parādīts, kā izmantot vairākus Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) uzņēmējiem un grāmatvežiem pieejamos e-pakalpojumus.

 

Video instrukcija iedzīvotājiem, kas uzsāks saimniecisko darbību

 

Cilvēkiem, kuri uzsāk personīgo biznesu – kļūst par pašnodarbinātajiem, noderēs video pamācība – kā reģistrēt saimniecisko darbību Šis ir viens no biežāk izmantotajiem VID e-pakalpojumiem. Pērn tā funkcionalitāte tika kvalitatīvi uzlabota, ne tikai vienkāršojot formu, kādā jāiesniedz ziņas un jāaizpilda iesniegums, bet vienlaikus arī sniedzot papildu informāciju, kas cilvēkam ļauj izvērtēt – vai saimnieciskās darbības reģistrācija ir faktiskajam darba modelim atbilstošs ienākumu gūšanas veids.  

 

Video instrukcijas uzņēmējiem un grāmatvežiem

Jaunajiem grāmatvežiem, kas uzsāk atbildīgo darbu ar nodokļu administrēšanu un nomaksu, ir sagatavotas divas video pamācības, kurās soli pa solim parādīts, kā pareizi iesniegt ziņas par darba ņēmējiem un kā EDS salīdzināt uzņēmuma grāmatvedības datus.

Savlaicīgu un precīzu ziņu sniegšana par pieņemtajiem un darba attiecības pārtraukušajiem darbiniekiem ir svarīga ne tikai uzņēmumam, bet arī nodarbinātajiem. Tā var ietekmēt valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu – pabalstu aprēķinu un izmaksu, piemēram, pārtraucot darba attiecības.

 

Citas iedzīvotājiem noderīgas video instrukcijas

Līdz šim ir tapusi un skatāma arī video pamācība fiziskām personām – kā strādāt ar savu algas nodokļu grāmatiņu. Tajā izskaidrots, kas redzams katrā Algas nodokļa grāmatiņas sadaļā, parādīts, kā atzīmēt galveno ienākumu gūšanas vietu un izvēlēties ienākumiem atbilstošu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi.

 

Iedzīvotājiem, kuri saņem sūtījumus no valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības, noderīga ir video instrukcija – kā aizpildīt muitas deklarāciju pasta sūtījumiem. EDS ir izveidota vienkāršotā importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem. Tas ir ērts veids, kā bez starpnieka palīdzības un papildu tēriņiem attālināti atmuitot sūtījumu un nomaksāt nodokļus.

 

Tāpat VID ir izstrādājis un piedāvā “Nodokļu aprēķina kalkulatoru pasta sūtījumiem”. Ar tā palīdzību, izvēloties kādu preci trešo valstu interneta veikalā, pirms pirkuma veikšanas var noskaidrot kādi nodokļi un cik liela to kopējā summa varētu būt jāmaksā par šo preci.